вівторок, 1 жовтня 2019 р.

3 клас


3 клас
Тема: Середовище редактора презентацій.
Мета:

*    Формувати уявлення про програму PowerPoint, ознайомити з можливостями цієї програми, навчити завантажувати та переглядати презентацію, змінювати порядок слайдів, вилучати зайвий слайд
*    Розвивати інтерес до інформатики шляхом практичної спрямованості матеріалу, що вивчається.
*    Виховувати інформаційну культуру під час роботи в середовищі, формувати акуратність і увагу під час створення презентацій.

·                
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, підручники, мультимедійна презентація для практичної роботи, презентація «Правила безпечної поведінки в кабінеті інформатики
Програмне забезпечення: PowerPoint.

Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
І. Організація класу. Доброго дня, діти!
Промовляємо разом девіз нашого уроку, записаний на дошці:
Дзвоник всім нам дав наказ:
До роботи, швидше в клас!
За комп'ютер сядем  чемно,
Хай мине час - недаремно.!

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Повторення вивченого матеріалу
1.     Що означає слово презентація? ( Презентація – означає демонстрування чогось).
2.     Для демонстрації  комп’ютерної презентації які потрібні пристрої? (Комп’ютер, проектор та екран)
3.     Що являється основним об’єктом презентації? (Слайд)
4.     Що таке слайд презентації і які об’єкти він може містити? (Це окрема екранна сторінка, яка може містити різні об’єкти презентації (текст, відео, звук, малюнок)
5.     На яких уроках на вашу думку, доречно і цікаво використовувати презентацію? Поясніть чому?

2.     Повторення правил безпеки.
Форма: гра «Світлофор» у вас на столі лежить дві картки, як на світлофорі для пішоходів. Що означає зелене світло? А червоне? Так, зелене дозволяє, а червоне заперечує. Я називаю правило, а ви піднімаєте картку відповідного кольору. Якщо можна так робити, то зелену, а якщо не можна - червону.
-          1.Можна їсти в кабінеті інформатики. (Червоне)
-          2.Відстань до екрану повинна бути 60-70 см.  (Зелене)
-          3.Біля комп’ютеру треба сидіти рівно. (Зелене)
-          4.До кабінету інформатики треба заходити лише за дозволом вчителя. (Зелене)
-          5.Можна бігати біля комп’ютерів та в кабінеті взагалі. (Червоне)
-          6.На клавіші  клавіатури потрібно тиснути сильно. (Червоне)
-          7.Не можна торкатися руками дротів під напругою. (Зелене)

ІІІ. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
Розповідь учителя з елементами бесіди (супровід презентаці).
- Ви вже знаєте, що кожна програма призначена для виконання певної задачі. Текстові редактори слугують для створення та редагування текстових файлів, графічні редактори потрібні для роботи з малюнками та іншими графічними файлами. Для роботи з презентаціями теж існують спеціальні програми. Одна з найпоширеніших програм — це Microsoft Office PowerPoint. Значок цієї програми виглядає ось так (демонстрування на екрані або на рисунку). Для того щоб завантажити цю програму, потрібно пройти такий шлях: Пуск —» Усі програми —> Microsoft OfficeMicrosoft Office PowerPoint.
-         Розгляньмо вікно цієї програми.
-         Які знайомі елементи ви помітили?
-         Чим відрізняється це вікно від вікна програми Блокнот?
-         Файли з презентацією теж виглядають особливо (демонстрування). Як же завантажити готову презентацію для перегляду?
-         Про це вам розповість Комп’юшко.

Робота з підручником: § 18.
Робота з алгоритмом відкриття презентації (с. 97-98).

Продовження розповіді вчителя
- Відкривши презентацію, ми бачимо ескізи слайдів та один слайд у збільшеному розмірі. Якщо клацнути по ескізу іншого слайду ліворуч, то ми побачимо цей слайд у збільшеному вигляді. Це звичайний режим.
- Коли я вам показувала презентації на минулому уроці, ескізів ви не бачили. Цей режим називається режимом показу слайдів. У ньому кожен слайд демонструється на весь екран. Для того щоб перейти у цей режим,
достатньо натиснути клавішу F5 на клавіатурі. Клавіша Esc
 поверне вас назад, до звичайного режиму.
- Для того щоб переходити від слайда до слайда, можна скористатися лівою кнопкою миші або клавіатурою: клавішами зі стрілками, Пропуск або Enter.
Інколи нам потрібно вилучити зайвий слайд або змінити порядок слідування слайдів у презентації. Для вилучення слайда скористаємося контекстним меню, яке викличемо на ескізі непотрібного слайда. Виберемо команду Видалити.
Для зміни послідовності слайдів достатньо перетягти ескіз потрібного слайда в інше місце.

IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Вихідне положення — стоячи, ноги разом, руки вниз.
·        Прямі руки розвести в боки долонями догори, зробити вдих.
·        Схрестити руки перед грудьми, міцно обхопити себе за плечі, повтори¬ти 5 разів.
·        Кругові рухи ліктями вперед протягом 5 секунд.
·        Те саме назад. Дихати рівномірно.

V. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Робота за комп'ютерами
Робота зі ссилкою Встановити
1)    Інструктаж учителя.
- Зараз ви потренуєтеся завантажувати презентацію, переглядати її в різних режимах, спробуєте знайти зайвий слайд та вилучити його. Крім того, не забудьте розташувати слайди у правильній послідовності. Допоможе вам у роботі підказка, яку запропонував Комп’юшко на с. 100.
- Щоб дізнатися, яка історія на вас чекає, відгадайте загадку:
·        Плету хлівець на четверо овець, а на п’яту кізку. (Рукавичка)
Пригадайте героїв цієї казки та вилучіть слайд із зайвою тваринкою.
Розташуйте слайди в порядку появи персонажів казки. Знайти презентацію ви зможете в папці.

2)    Практична робота за комп'ютерами.

3)    Вправи для очей.
Очі швидко обертаємо,             І все навколо розглядаємо.
Головою не хитаємо.                  Раз коло, два і три, чотири.
Вліво раз, два, три, чотири.      Щільніше очі ми закрили.
Вправо стільки ж повторили.             На п’ять і шість їх потримали
По колу очі обертаємо                         І потім знову закружляли.


VI. ПІДСУМКИ УРОКУ
F5
перехід до наступного слайда
Esc
перехід до попереднього слайда
Enter
вихід з режиму показу слайдів
<-
перехід до режиму показу слайдів
->

Сполучити клавішу з її функцією в програмі Microsoft Office PowerPoint.




VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
§18 с. 96-100.

Немає коментарів:

Дописати коментар